MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH (MTG)

Masaż tkanek głębokich (MTG) to forma manualnej pracy z ciałem. To świadome, nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. Bezpośredni rodzaj pracy zwiększający gibkość i ruchomości tkanek miękkich. Poprawa ich jakości w ergonomiczny i ekonomiczny sposób. Jest to coraz popularniejsza forma masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w obrębie narządu ruchu (i nie tylko). Spokojnie można powiedzieć, że jest to jedna z najskuteczniejszych form masażu leczniczego.

 

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Jego podstawę stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych.
Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy – masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Można go łączyć z innymi zabiegami leczniczymi t.j. aromaterapią czy hydroterapią.

Masaż leczniczy opiera się na technikach masażu klasycznego.

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (zalecany szczególnie sportowcom dla rozluźnienia mięśni przed zawodami, a po zawodach – dla złagodzenia bólu po wysiłku fizycznym), migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Masaż leczniczy może usuwać skurcze nóg. Masowanie pleców i ramion pomaga kobietom w bólach porodowych. Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.

Masaż Limfatyczny Boa Max

Masaż limfatyczny aparatem Boa Max

Aparat do sekwencyjnego masażu uciskowego BOA umożliwia przeprowadzanie zabiegów masażu pneumatycznego, masażu limfatycznego, masażu pulsacyjnego, klasycznego i rewersyjnego (od góry -udo/bark, do dołu -stopa/dłoń) według piętnastu różnych algorytmów dla kończyn górnych i dolnych.
Masa ż przy pomocy urządzenia BOA MAX to cudowny sposób na wymodelowanie nóg, bioder, pośladków, ramion a także pozbycie się obwisłej skóry oraz cellulitu. Aparat ten to specjalnie skonstruowane rękawy wypełniane powietrzem, w którym pod ciśnieniem powstają fale uciskowe pobudzające krążenie limfy. W czasie zabiegu delikatny bezpośredni nacisk wywierany jest na stawy skokowe, łydki, kolana, pośladki aż do talii. Podczas zabiegu klientka leży zrelaksowana nie odczuwając żadnego dyskomfortu czy bólu. Po zabiegu ciało jest odprężone i ożywione. Znikają obrzmienia i obrzęki nóg, ustępuje uczucie ociężałości.

Masaż ten polecany jest osobom:

  • w przypadku zaawansowanego cellulitu
  • w celu wyszczuplenia nóg, bioder, pośladków
  • z problemami krążenia
  • mającym żylaki
  • intensywnie ćwiczącym (siłownia, krótkotrwałe duże wysiłki)
  • wykonującym pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia
  • osobom u których występują obrzęki i ociężałość nóg.

Przeciwwskazania:

  • Nietolerancja zabiegu przez pacjenta.
  • Świeża zakrzepica żylna.
  • Zaawansowane żylaki kończyn dolnych.
  • Zaawansowana niewydolność krążenia z masywnymi obrzękami podudzi.
  • Zaburzenia krążenia tętniczego.
  • Miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych.
  • Stany zapalne węzłów chłonnych.
  • Zakażenia i owrzodzenia skóry.
  • Aktywna choroba nowotworowa(p/wsk względne).

Dla uzyskania optymalnego efektu polecamy Państwu zabiegi aparatem Boa max jako samodzielną serię lub wymiennie z innymi zabiegami do ciała.